Speakers

click the photo to view each curriculum vitae  * 

Abul Hasan Muhammad Bashar

Bangladesh

Adiel Amaris Syah

Indonesia

Adisaputra Ramadhinara

Indonesia

Kimihiro Komori

Japan

Ahmed Kursat Bozkurt

Turkey

Aida Lydia

Indonesia

Akhmadu Muradi

Indonesia

Alexander Jayadi

Indonesia

Alun H Davies

UK

Cok Dalem Kurniawan

Indonesia

Sven Bräunlich

Germany

Behram Ali Khan

Singapore

Benjamin Chua

Singapore

Benjamin Leong

Malaysia

Bijan Modarai

UK

Boonprasit Kritpracha

Thailand

Noriyuki Miyama

Japan

Chang Shu

China

Charlie Yu

Singapore

Chun-Che Shih

Taiwan

Danny Pratama

Indonesia

Dedy Pratama

Indonesia

Dhanakom Premprabha

Thailand

Djony Tjandra

Indonesia

Dong Ik Kim

Korea

Edward Choke

Singapore

Em Yunir

Indonesia

Fahmi Jaka

Indonesia

Chumpol Wongwanit

Thailand

Frans Moll

Netherland

Fuxian Zhang

China

Glenn Tan

Singapore

Hanafiah Harunarashid

Malaysia

Hanif Hussein

Malaysia

Harikrishna K.R.Nair

Malaysia

Hendro Yuwono

Indonesia

Hilman Ibrahim

Indonesia

Jean Francois Uhl

France

Ingemar Davidson

USA

Ismon Kusasi

Indonesia

Jackie Ho

Singapore

Jason Lee

USA

Wuttichai Saengprakai

Thailand

John Swinnen

Australia

Joseph Lo

Singapore

Witra irfan

Indonesia

Khamin Chinsakchai

Thailand

Mandika Wijeyaratne

Srilanka

Name

Country

Jorge Ulloa

Columbia

Jacqueline Kinsella

Country

Malay Patel

India

Jimmy Wei-hwa Tan

Taiwan

Jinsong Wang

China

Mulawardi

Indonesia

Name

Country

Mursid Fadli

Indonesia

Jang Sang Park

South Korea

Naresh Govindarajanthran

Malaysia

Ngoh Chin Liew

Malaysia

Niaz Ahmed Choudhury

Bangladesh

Nobuyoshi Azuma

Japan

Patrianef Darwis

Indonesia

Peter Robless

Singapore

Pramook Mutirangura

Thailand

Putie Hapsari

Indonesia

Raden Suhartono

Indonesia

Mussaad Al-Salman

Saudi Arabia

Name

Country

Name

Country

Rasjid Soeparwata

Indonesia

Name

Country

Richard Sumangkut

Indonesia

Romzi Karim

Indonesia

Sandeep Raj Pandey

Nepal

Sang Su Lee

Korea

Sergio Giannesigi

Italy

Name

Country

Shoaib Padaria

India

Name

Country

Sriram Narayanan

Singapore

Stephen W.K. Cheng

Hongkong

Steven Kum

Singapore

Taeseung Lee

Korea

Name

Country

Name

Country

Tarun Grover

India

Teguh Marfen

Indonesia

Tetsuro Miyata

Japan

Tom Ch Adriani

Indonesia

Name

Country

Tze Tec Chong

Singapore

Varinder Singh Bedi

India

Vijay Thakore

India

Name

Country

Name

Country

Werner Lang

Germany

Name

Country

Jin Hyun Joh

South Korea

Yew Pung Leong

Malaysia

Yiu Che Chan

Hongkong

Name

Country

Naoki Fujimura

Japan

Wang Shen Ming

China

Yong Beom Bak

Korea

Kamphol Laohapensang

Thailand

Kevin Moissinac

Malaysia

Li Yong Jun

China

Name

Country

Ravul Jindhal

India

Name

Country

Sr. Lilian Lou

Singapore

Tan Yih Kai

Singapore

Therese Wykoff

USA

Toshifumi Kudo

Japan

Venu Bhamidipaty

New Zealand

Pre-Congress Workshop

Wound Care Workshop

October 23rd, 2019 - Uluwatu Room at BNDDC

Open Registration For: Specialist , General Practitioner, Resident and Nurse
WS-WOUND-R3

Aortic Workshop

October 23rd, 2019 - Uluwatu Room at BNDCC

Open Registration For: Specialist , General Practitioner, Resident and Nurse
WS-AORTIK-R3

Dialysis Access Workshop

October 23rd, 2019 - Uluwatu Room at BNDCC

Open Registration For: Specialist , General Practitioner, Resident and Nurse
WS-DIALYSIS-R3

Venous Workshop

October 23rd, 2019 - Uluwatu Room at BNDCC

Open Registration For: Specialist , General Practitioner, Resident and Nurse
WS-VENOUS-R3

PAD Workshop

October 23rd, 2019 - Uluwatu Room at BNDCC

Open Registration For: Specialist , General Practitioner, Resident and Nurse
WS-PAD-R3

Symposium

Day 1

24th October 2019 (Thursday)

S24

Day 2

25th October 2019 (Friday)

S25

Day 3

26th October 2019 (Saturday)

S26

Free Paper Session

Session #1

24th October 2019 (Thursday)

FP1-R1

Session #2

24th October 2019 (Thursday)

FP2-R1

Session #3

25th October 2019 (Friday)

FP3-R1